Biało-czerwony

Biało-czerwony

By Dariusz Rosiak

  • Release Date : 2017-08-30
  • Genre : Arts & Entertainment
  • FIle Size : 4.61 MB
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

Biało-czerwony Sat-Okh – Długie Pióro, syn wodza Szewanezów i Polki, która uciekła z zesłania na Syberii. Stanisław Supłatowicz, żołnierz AK, marynarz, autor poczytnych książek, w środowisku polskich miłośników amerykańskiego folkloru postać kultowa. Tyle wiedzieliśmy do tej pory, tyle sam o sobie mówił. Swoim życiorysem mógłby obdarować kilka osób. Nic więc dziwnego, że wciąż fascynuje, chociaż od jego śmierci minęło kilkanaście lat. Gdy Dariusz Rosiak, wytrawny reporter, postanowił przypomnieć tę legendarną postać, która dla młodych czytelników w czasach PRL-u była symbolem fascynującej przygody i bohaterstwa, sentymentalna podróż w przeszłość przerodziła się jednak w drobiazgowe śledztwo.

Autor ruszył w podróż tropem „polskiego Indianina”, zadając pytania o jego pochodzenie, życie i twórczość. Odpowiedzi uzyskał tyle, ile osób, do których udało się dotrzeć w Polsce, w Rosji i w Kanadzie. Badając dokumenty, odkrywał kolejne tajemnice, które złożyły się w historyczny thriller.

Sat-Okh to jedno potrafił na pewno – wodzić swoich tropicieli za nos. I robi to do dziś, wiele lat po odejściu do krainy wiecznych łowów., biało czerwony, biało czerwony filtr, biało czerwony pas judo, biało czerwony pas karate, biało czerwony wulkan, biało czerwony razem czy osobno, biało czerwony pisownia, biało czerwony sernik, biało czerwony po angielsku, biało czerwony filtr do zdjęć

keyboard_arrow_up